Kokias dėžes naudoti įpakavimams?

Dėžės yra viena iš labiausiai naudojamų ir universaliausių pakuotės formų, skirta įvairių prekių ir produktų įpakavimui. Jos užtikrina prekių saugumą ir leidžia patogiai jas transportuoti. Priklausomai nuo prekių tipo ir dydžio, pasirenkamos skirtingos dėžės. Čia pateikiame keletą populiarių dėžių tipų ir jų panaudojimo sričių.

1. Kartoninės dėžės

foto agamabox.lt 

Kartoninės dėžės yra labai populiarios ir dažnai naudojamos visų tipų prekių įpakavimui. Jos gaminamos iš tvirto kartono ir gali turėti įvairių formų, dydžių ir konfigūracijų. Kartoninės dėžės puikiai tinka maisto produktams, elektronikai, drabužiams, kosmetikai ir daugybei kitų prekių.

2. Dovanų dėžutės

Dovanų dėžutės yra elegantiški ir ypatingai supakuotiems dovanoms skirti variantai. Jos gali turėti puošnų išorės apipavidalinimą ir yra dažnai naudojamos įvairių švenčių, tokių kaip gimtadieniai, Kalėdos, vestuvės, proga. Dovanų dėžutės idealiai tinka smulkiausiems dovanų produktams, tokiems kaip žiedai, kaklo grandinėlės ar auskarai.

3. Plastikinės dėžės

Plastikinės dėžės yra tvirtos, atsparios įbrėžimams ir drėgmei. Jos dažnai naudojamos laikyti ir saugoti įvairias prekes, ypač mažesnius ir lengvesnius produktus. Plastikinės dėžės yra populiarus pasirinkimas maitinimo pramonėje, logistikos srityje, dirbtuvių organizavime ir kt.

4. Kartoninės popierinės dėžės

Popierinės dėžės yra aplinkai draugiškas ir stilingas įpakavimo variantas. Jos gaminamos iš tvirto popieriaus ir gali būti paprastos arba spalvotos, su įvairiais apipavidalinimais. Popierinės dėžės dažnai naudojamos siuntiniams, mažesniems prekių pakavimams ir maisto produktams.

5. Medinės dėžės

Medinės dėžės yra ne tik saugios, bet ir puikiai atrodo, suteikiant ypatingą išvaizdą prekių pakuotei. Jos dažnai naudojamos didesnių ir sunkesnių prekių transportavimui, taip pat gali būti dekoratyvios dovanoms ir namų dekoravimui.

6. Well-Fit dėžės

Well-Fit dėžės yra specialiai suprojektuotos, kad tiksliai tiktų konkrečioms prekėms ir jų dydžiams. Jos užtikrina maksimalų saugumą ir padeda išvengti prekių pažeidimų transportavimo metu. Šios dėžės yra populiarus pasirinkimas elektronikos, medicinos priemonių ir kitoms brangioms ir jautrioms prekėms.

Svarbu pasirinkti tinkamas dėžes, kad jūsų prekės būtų saugios, patogiai transportuojamos ir pristatytos gavėjui nepažeistos. Atkreipkite dėmesį į prekių dydį, svorį ir kitas savybes, kad rastumėte optimalią dėžės variantą.

Kaip pakuoti?

Klaidų darymas pakuojant daiktus gali sukelti nelaimių, kai dėl netinkamos pakuotės gavėjai gali sulaužyti daiktus. Šie dėžės pakavimo patarimai padės jums supakuoti kaip profesionalui!
Kiekvienas kada nors gyvenime dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, persikraustant į naujus namus arba siunčiant dovanas mylimam žmogui, yra pakavęs daiktus į kartonines dėžes. Per šią patirtį greitai sužinote, kad nors pakavimas gali atrodyti lengva užduotis, taip nėra. Mūsų patarimai, kaip supakuoti dėžes, padės užtikrinti, kad dėžes supakuosite saugiai ir patikimai.

Klaidos, padarytos pakuojant daiktus, gali tapti nelaimės priežastimi, kai dėl netinkamos pakuotės gavėjai gali sulaužyti daiktus. Vadovaudamiesi šiais keliais paprastais dėžės pakavimo patarimais, dėžės pakavimo procesas taps neskausmingas ir paprastesnis.

1. Išanalizuokite savo situaciją

Prieš dėdami daiktus į dėžes, turėtumėte apsvarstyti keletą svarbių aplinkybių ir nustatyti, kaip pakuosite dėžes. Jei dėžes pakuojate persikraustymui į kitus namus, priimtiniau jas užpildyti grubiai, nes su jomis elgsitės tik tada, kai dėžės bus dedamos į sunkvežimį ir vežamos į naujus namus. Tačiau tokiu atveju dėžės turėtų būti užklijuotos lipnia juosta ir tinkamai paženklintos, kad būtų patogiau jas tvarkyti.

Pakuodami daiktus savisaugai, turėtumėte rūpintis tik tuo, kad viena ant kitos sukrautos dėžės būtų pakankamai tvirtos, kad laikui bėgant atlaikytų svorį.

Jei pakuojate daiktą siuntimui į kitą vietą, turėtumėte griežtai užtikrinti, kad dėžė būtų tinkamai supakuota siuntimui; visada yra didelė rizika, kad sandėlių darbuotojai netinkamai elgsis su jūsų siuntiniais.

Dėžės turėtų būti tinkamai paženklintos ir su geru amortizuojančiu sluoksniu, kad pakuotėje esantys daiktai nenusibrozdintų ir neįbrėžtų. Tinkamas įpakavimas užtikrina, kad dėžutėje esantys daiktai nepatirtų jokio poveikio dėl to, kad krovinių vežimo įmonės darbuotojai nuolat pakrauna ir iškrauna siuntą.

2. Pasirinkite tinkamą dėžę

Vienas iš geriausių patarimų, kaip pakuoti dėžes, – įsitikinti, kad pasirinkote tinkamą dėžę savo daiktui. Pakuotė, į kurią nusprendėte įdėti savo daiktą, tampa svarbiu veiksniu, užtikrinančiu bendrą jo saugumą. Visada reikėtų rinktis geros kokybės dėžę, paprastai dėžę, kurią supa tvirtas kartono sluoksnis. Dėžės dydis taip pat neturėtų būti daug didesnis už pradinį daikto dydį, nes siuntų gabenimo bendrovės dažnai ima mokestį iš klientų pagal dėžės dydį.

Gofruoto kartono dėžės paprastai yra geresnės, nes jos pasižymi didesniu tvirtumo ir svorio santykiu ir jas lengviau tvarkyti. Tačiau lengvesniems daiktams taip pat galite naudoti kartono dėžes, nes jų vienasluoksnė struktūra gali išlaikyti tik nedidelius daiktus.

Gofruotojo kartono dėžių storis skiriasi, todėl į jį reikėtų atsižvelgti. Norėdami užtikrinti papildomą daiktų saugumą, galite rinktis storesnius variantus, tačiau standartinės 4,8 mm storio dėžės tinka daugeliui tikslų. Bet kokiu atveju pakuotės svoris neturėtų viršyti 30 kilogramų, kad ją būtų lengviau tvarkyti ir gabenti.

3. Tinkamas tarpas ir paminkštinimas

Dėdami daiktus į dėžes, turėtumėte įsitikinti, kad pakuotė yra pakankamai didelė jiems sutalpinti. Nustatant dėžės dydį visada reikėtų atsižvelgti į tai, kad tarp daikto ir dėžės sienelių reikės papildomo 5-7 centimetrų atstumo, skirto amortizacijai.

Tai yra esminis dėžės pakavimo patarimas. Dėžutėje esančius daiktus amortizuojant burbuline plėvele, polistireno drožlėmis, popieriniais mačetės padėklais ir putplasčiu, bus užtikrinta, kad pakuotės turinys paskirties vietą pasieks su minimaliu poveikiu.

4. Etiketės ir lipnios juostos

Kai dėžės jau paruoštos pervežimui, visada reikėtų išorėje ant dėžės užklijuoti etiketę su siuntėjo ir gavėjo vardais, kad krovinių vežimo įmonė nepristatytų netinkamo paketo netinkamu adresu. Deja, tai labai dažnai pasitaiko nepatyrusioms krovinių vežimo bendrovėms. Jei naudojate senesnes dėžes, būtinai pašalinkite visus ankstesnius užrašus ant dėžės, jei tokių yra.

Ant dėžės taip pat reikėtų klijuoti lipnią juostą, nes ji dėl savo stiprių lipnių savybių ir gebėjimo ištverti atšiauriomis sąlygomis yra tinkamiausia juosta siunčiant dėžes į kitas vietas.