Kuo maitinti paukščių jauniklius?

Kiekvienas kiemo paukščių mylėtojas yra matęs „badaujančio kūdikio” aktą, kai paukščių jaunikliai plasnoja sparnais ir apgailėtinai šaukiasi dėmesio iš, atrodytų, sunkiai besiverčiančių, abejingų tėvų. Noras globoti šiuos pūkuotus plunksnų kamuoliukus gali būti stiprus, tačiau svarbu suprasti ypatingus jauniklių mitybos poreikius ir žinoti, kuo maitinti paukščių jauniklius, kad jie būtų geriausiai maitinami.

Ar reikia maitinti šį paukščiuką?

Paukščių jaunikliai turi labai reiklių mitybos poreikių. Priklausomai nuo amžiaus ir rūšies, paukščių jaunikliai gali maitintis nepertraukiamai 12-14 valandų per parą ir vartoti maistą, kuriame gausu vabzdžių, kad gautų pakankamai baltymų sveikam augimui užtikrinti. Joks žmogus, išskyrus licencijuotą paukščių reabilitatorių, neturi tinkamos įrangos, maisto papildų ar ištvermės, kad galėtų laikytis tokio įnirtingo maitinimo grafiko. Jei radote mažą paukštelį, kurį, atrodo, reikia maitinti, geriausia jo nemaitinti, o nuvežti į atitinkamą paukščių gelbėjimo organizaciją. Daugeliu atvejų elgetaujantys paukščiai nėra palikti, o jų tėvai yra netoliese ir prireikus rūpinasi savo mažyliais, net jei jų ir nematyti.

Jei radote mažą paukštelį, kuris atrodo nemaitinamas, kurį laiką atidžiai stebėkite, ar per valandą tėvai negrįš jo pamaitinti. Nepamirškite, kad tėvams paukščiams gali prireikti vos kelių sekundžių, kad jie duotų kąsnelį jaunikliui, todėl neatidūs stebėtojai gali praleisti kelis maitinimo ciklus. Jaunikliams augant, maitinimas taip pat gali būti retesnis, o vienas iš tėvų paukščių gali prižiūrėti kelis jauniklius skirtingose vietose, todėl tėvų apsilankymai gali būti netolygūs. Jei mažylis yra maitinamas, galite būti tikri, kad paukštis tėvas sugeba patenkinti jo poreikius, o jei mažylis neatrodo sužeistas ar kitaip sergantis, įsikišti nebūtina.

Jei paukščio jauniklis nėra maitinamas ir atrodo, kad jis vis labiau silpsta ir darosi vangus, pirmiausia reikėtų surasti licencijuotą reabilitatorių, kuris galėtų tinkamai juo pasirūpinti. Susisiekę su reabilitatoriumi, prieš bandydami skubiai maitinti paukštį, paprašykite, kad jis įvertintų jo būklę. Jei rekomenduojama paukščiuką maitinti, jis arba ji gali turėti konkrečių pasiūlymų dėl skubios priemonės, kurių reikėtų kruopščiai laikytis.

Jei lesinti būtina

Jei radote paukščio jauniklį, kurį reikia maitinti, bet negalite susisiekti su paukščių ar laukinių gyvūnų reabilitatoriumi, svarbu žinoti, kuo maitinti paukščio jauniklį, kad jo mityba būtų panaši į natūralią. Nors kiekvieno laukinio paukščio mityba yra skirtinga, kelios maisto rūšys prireikus gali pasitarnauti kaip atsarginis davinys. Kartu labai svarbu suprasti, kad mažų paukščių mitybos poreikiai labai skiriasi nuo suaugusių paukščių poreikių, o maisto produktai, kuriais paprastai maitinate savo kiemo paukščius, netinka jaunikliams.

Geras maistas mažiems paukščiams
Drėgnas šunų maistas
Žalios kepenys (be prieskonių)
Kietai virti kiaušiniai
Šunų sausainiai (sudrėkinti)
Šunų arba kačių granulės (sudrėkintos)
virtas kiaušinis
The Spruce / K. Dave
Kuo nemaitinti paukščių jauniklių
Vanduo
Duona arba duonos gaminiai
Neskaldytų paukščių lesalų
Pienas
Naminių paukščių ėdalas
Kirminai
Virtuvės atliekos
Kuo paukščiukas labiau subrendęs, tuo daugiau „suaugusio” maisto jis gali suvalgyti be žalos ir tuo ilgesnį laiko tarpą tarp maitinimų.