Medžioklinės kameros technologijos

Daugelis medžioklės kamerų siūlo keletą pagrindinių funkcijų: datą, laiką, mėnulio fazę ir temperatūrą.

Dauguma fotoaparatų turi nepastebimą naktinio matymo sistemą, kuri leidžia tamsoje daryti kokybiškas nespalvotas nuotraukas, negąsdinant medžiojamųjų gyvūnų blykste ar švytėjimu. Kita medžiotojų pamėgta funkcija – vaizdo režimas, leidžiantis matyti medžiojamąjį gyvūną veikiant, o kartais net bendraujant su kitais asmenimis. Galiausiai kai kurie fotoaparatai taip pat fiksuoja vaizdus reguliariais intervalais.

Kokios yra naujausios rinkoje esančios technologijos?

Technologijų raida daro įtaką ir medžioklės sričiai, o fotoaparatai yra geras to pavyzdys. Pastaraisiais metais į kai kuriuos fotoaparatų modelius integruotos saulės baterijos, kad akumuliatorius ilgiau išliktų įkrautas. Tai labai praverčia, kai negalite reguliariai lankytis savo nuosavybėje.

Technologinė pažanga taip pat prisidėjo prie gaunamų vaizdų kokybės. Dabar daugumai rinkoje esančių kamerų įprasta didelė raiška, o daugelyje modelių siūloma 4K technologija.

Kaip minėta pirmiau, kameros su mobiliuoju ryšiu tampa vis populiaresnės ne tik dėl savo efektyvumo. Jei jūsų nuosavybė yra vietovėje, kurioje galima naudotis mobiliojo ryšio paslaugomis, jums gali patikti šių tipų medžioklės kamerų teikiami privalumai. Užfiksuoti vaizdai į jūsų mobilųjį įrenginį siunčiami pageidaujamu dažnumu tekstinėmis žinutėmis. Kai kurios bendrovės netgi siūlo programas, optimizuojančias visą kamerų valdymą nuotoliniu būdu. Tai yra didelis privalumas, nes leidžia apriboti prie jūsų medžioklės bokštelio ateinančių ir išeinančių žmonių skaičių ir sumažina riziką jį sugadinti.

Valdymo galimybių yra daugybė. Pavyzdžiui, galima nustatyti kameros įjungimo dažnumą, sužinoti temperatūrą ir geolokaciją. Taip pat galima reguliuoti fotoaparato jautrumą, kad neliktumėte su šimtu nuotraukų, padarytų per audras. Be to, dėl didelės atpažinimo duomenų bazės netgi galima pasirinkti, kokio tipo nuotraukas norite gauti (tik patinų ar patelių, žmogaus buvimo, plėšrūnų ar kitų gyvūnų buvimo ir t. t.).

Trumpai tariant, mobilieji fotoaparatai leidžia aprėpti daugybę teritorijų ranka.

Kaip tinkamai įrengti medžioklės kamerą?

Medžioklės kameros yra sukurtos taip, kad būtų užmaskuotos aplinkoje, ir paprastai prie jų pridedama viskas, ko reikia, kad jas būtų galima lengvai pritvirtinti. Taigi nereikia labai stengtis, kad ji taptų nematoma. Svarbu, kad ją tvarkant neliktų jokio kvapo. Kai kurie žmonės naudoja kvapus naikinantį purškalą, kad neliktų jokių pėdsakų. Kad nereikėtų daug laiko praleisti įrengimo vietoje, verta bandymus atlikti iš anksto, žemėje, kurioje nesilanko medžiojamieji gyvūnai.
Fotoaparato vietą reikėtų pasirinkti atidžiai, kad jis būtų nukreiptas į tai, ką norite stebėti. Geras nuotraukas galima padaryti  (15,2-21,3 m) atstumu. Toliau nuo šios ribos prarandate daug tikslumo ir kokybės.

Taip pat apsvarstykite galimybę likus keliems mėnesiams iki medžioklės sezono pradžios įrengti medžioklės fotoaparatą strateginėje vietoje, kurioje pastebėjote pėdsakus. Galėsite netoliese dėti mineralus ir patvirtinti medžiojamųjų gyvūnų buvimą šiame sektoriuje.