Į JK atvykstantys didelės rizikos keliaujantys viešbučiai turi būti karantine

Keleiviai, atvykstantys į JK iš didelės rizikos šalių, turėtų ir privalo 10 dienų nuo pirmadienio privalomai karantinuoti vyriausybės valdomuose viešbučio kambariuose. Tai siekiama užtikrinti, kad būtų galima patikrinti naujos koronaviruso padermės plitimą patekus į šalį.

Siekiant palengvinti trečiojo užrakto planus ir išvengti skiepams atsparių „Covid-19“ variantų, premjerui yra gyvybiškai svarbu, nes užrakinimas šalyje dar kartą paveiks įmones ir mokyklas, kurios vis dar sukasi giliausiai per tris amžius.

Vien Didžiojoje Britanijoje paskiepijus 15 milijonų žmonių, planuojama atkurti ekonomiką, nes ministras pirmininkas nori, kad vaikai eitų į mokyklą nuo kovo 8 d. Ministras Pirmininkas taip pat paskelbė, kad vasario 22 dieną bus parengtas planas, kuriame bus išdėstyti apribojimai.

Šios naujos karantino priemonės bus taikomos keleiviams, kurie lankosi iš 33 šalių, nurodytų JK draudimų keliauti sąraše, ir tai taikoma lankytojams, kurie į šalį nusileido per pastarąsias 10 dienų. Šiame šalių sąraše vyrauja Pietų Afrikos variantas.

Kiekvienam, bandančiam nuslėpti vizitus iš šių raudonosios zonos šalių, gresia daugiausia 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

JK sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas spaudos susitikime sakė: „Kai šis mirtinas virusas vystosi, tai turi keistis ir mūsų gynyba. Šiandien įsigaliosiančios taisyklės sustiprins karantino sistemą ir suteiks dar vieną saugumo sluoksnį nuo naujų variantų pasienyje“.

Vyriausybė sudarė sutartį su 16 viešbučių, kurie sutiko suteikti 4 963 kambarius naujai karantino sistemai ir dar 58 000 kambarių budėjimo režimu. Individualiam keliautojui buvimo kaina būtų apie 1750 svarų.

Ne JK gyventojams iš šių raudonosios zonos šalių draudžiama atvykti į karalystę, o JK gyventojams, norintiems grįžti į šalį, reikia pateikti neigiamą „Covid-19“ pažymėjimą ir 10 dienų izoliuoti.