Seišeliai, norėdami sutikti grįžtančius turistus

Seišeliai nuo šio mėnesio pabaigos atnaujins savo sienas, kai salų valstybė pasirengs priimti turistus ir tikisi atgaivinti ekonomikos sektorių, kurį sumušė Covid-19 pandemija.

Kai koronavirusas pradėjo plisti visame pasaulyje, valdžia uždarė salyną į likusį pasaulį ir taip patyrė nuostolių kelionėms, kurortams, kruiziniams laivams ir klientų gamtos rezervatams.

„Kovo 25 d. Seišeliai vėl atsidarys turistams iš viso pasaulio …“, – sakoma valstybinėje naujienų agentūroje, sakoma užsienio reikalų ir turizmo ministro Sylvestre Radegonde pranešime.

Turistai iš viso pasaulio, išskyrus Pietų Afriką, gali patekti į salyną.

Pajamos iš turizmo sumažėjo daugiau nei 61%, nes antikoronavirusiniai apribojimai sumažino atvykimą 70%.

Salų valstybė būtų atvira turistams, tačiau joje pateikiamos taisyklės, pagal kurias turistai turi atlikti koronaviruso tyrimus per 72 valandas prieš atvykdami į šalį. Turistams, kuriems nustatytas neigiamas testas, nereikia karantino, tačiau jie turi apsistoti vyriausybės patvirtintuose viešbučiuose ir laikytis koronaviruso priemonių.

Bus privaloma dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas ir socialiai bei fiziškai atsiriboti.

„Mes tikimės, kad tai suteiks ekonomikai kvėpavimo erdvės, kurios reikia ekonomikai, reikia šaliai”, – sakė ministras, kaip cituoja agentūra.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, šalyje kol kas yra mažiausiai 2618 patvirtintų Covid-19 ir 11 mirčių atvejų.