Pirmasis miško gydymo centras yra atviras sekmadienį Kalikoje netoli Ranikheto, Utarakhando valstijoje. Ši gydymo koncepcija grindžiama tuo, kur žmonės bus sveiki, užmegzdami ryšį su gamta.
Šis gydymo centras yra vienas iš tokio pobūdžio Indijoje, kur žmonės skatinami apsikabinti medžius, vaikščioti basomis po žolę, gulėti ant nugaros ir žiūrėti į medžius arba žiūrėti į dangų, kad nuramintų savo jausmus. Kad lankytojai galėtų medituoti, sukonstruotos gana mažos medinės konstrukcijos, kad jie galėtų medituoti čia be garso.
Miško maudynių įkvėpimas kyla iš japoniškos miško maudynių technikos ( Šinrinas-Yoku) ir ataskaitose teigiama, kad gydymo centras buvo sukurtas atlikus išsamų miškų poveikio žmogaus sveikatai atgaivinimo tyrimą ir jis buvo tiriamas Utarakhando miškų departamento tyrimų sparne.

Žinomas aplinkosaugininkas Ranikhet Joginder Bisht atidarė centrą, išsidėsčiusį 13ac. Vyriausiasis miškų konservatorius Sanjivas Chaturvedis teigė, kad medžių apkabinimas turės teigiamą poveikį, kai organizme padidės gerųjų hormonų, tokių kaip serotoninas, oksitocinas ir dopaminas.
Sanjivas Chaturvedis taip pat teigė, kad gydymo centro įkūrimas miške, kuriame vyrauja pušys, yra tai, kad tyrimai parodė, kad spygliuočiai, pavyzdžiui, pušys, išskiria tam tikrus aliejaus junginius, vadinamus fitoncidais, kad apsigintų nuo įvairių ligų sukėlėjų ir mikrobų.
Kaip rodo tyrimai, nustatyta, kad šie aliejaus junginiai padeda dauginti natūralias žudikas mūsų kraujyje, o tai savo ruožtu padeda kovoti su infekcijomis ir išvengti ligų.