Kapų priežiūra

Pasirūpinkite, kad jūsų artimųjų paminklas stovėtų aukštai ir ryškiai šviestų, bent kartą per metus skirkite laiko jam išvalyti ir prižiūrėti. Laikui bėgant ant antkapinio paminklo gali susikaupti šiukšlių ir kieto vandens. Žolės ir piktžolės gali užaugti ir užimti kapo vietą. Laimei, šias problemas sutvarkyti galima greitai ir paprastai.

Kai lankotės kape ir planuojate jame atlikti darbus, visada turėtumėte apie tai informuoti kapinių administraciją. Jie netgi gali jums padėti arba pasiūlyti reikmenų. Man patinka lankytis tuo metu, kai nėra daug žmonių, nes nenoriu trukdyti kitiems lankytis. Kartais gali tekti atsinešti nedidelį ravėtuvą, o jie gali būti triukšmingi. Tiesiog būkite pagarbūs, jei kiti yra toje teritorijoje.

Žolę ir piktžoles galite nupjauti sodo žirklėmis arba, jei reikia ir vadovybė neprieštarauja, naudoti piktžolių naikintuvą. Baigę šią užduotį, būtinai surinkite į maišus ir pašalinkite visas šiukšles.

Valydami antkapį turėkite nailoninį arba natūralių šerių šepetį, kad nušveistumėte paukščių iškritas, voratinklius ir purvą.

Jei akmuo atrodo dėmėtas ar nublukęs dėl kieto vandens ar kitokio puvimo, turėsite dėti daugiau pastangų, kad atgautumėte jo blizgesį. Pirmiausia turėsite nustatyti akmens sudėtį, o tada – kokios medžiagos ir reikmenys yra tinkami ir saugūs tos rūšies medžiagoms, ar tai būtų granitas, marmuras, kalkakmenis, ar bronza. Naudodami cheminius valiklius būkite atsargūs, kad jie neišsiplautų į dirvožemį ir nenužudytų augmenijos. Be to, rekomenduoju išbandyti bet kokios rūšies valiklį ant nedidelio akmens ploto prieš naudojant jį ant viso paviršiaus.

Visada palikdami kapą po jo valymo, būtinai surinkite viską, su kuo atėjote, ir visas rastas šiukšles.

Kai laidojame mylimą žmogų, visada stengiamės pagerbti mirusįjį patraukliai atrodančiu antkapiu ir kapaviete. Tačiau kadaise buvusi graži kapo vieta ilgainiui gali pradėti atrodyti apleista. Tinkama kapavietės priežiūra nereikalauja daug laiko ar pastangų, tačiau, jei tai daroma gana reguliariai, jūsų artimo žmogaus paminklas atrodys taip pat, kaip ir tada, kai jis buvo palaidotas.Dažnai manome, kad kapinės pasirūpins visa priežiūra, reikalinga kapo vietai išlaikyti nepriekaištingos būklės, tačiau taip yra ne visada. Dauguma kapinių prižiūri tik bendrąsias erdves ir bendrai valo bei šienauja aplink atskirus kapus. Jei jūsų mylimas žmogus palaidotas kapinėse, kurios atsidūrė sunkioje finansinėje padėtyje arba kurios nebėra aktyviai tvarkomos, kapinės gali būti visiškai avarinės būklės.Prieš pradėdami bet kokius tvarkymo ar puošybos darbus, būtinai pasidomėkite kapinių taisyklėmis. Kai kuriose jų labai konkrečiai nurodyta, kokius darbus leidžiama atlikti ir kokius papuošimus galima palikti ant kapų. Kai susipažinsite su protokolais, štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte apsvarstyti kapo vietoje:

Antkapių remontas ir priežiūra

Antkapiniai paminklai nebūna tobuli ir netarnauja amžinai. Oro sąlygos ir šalčio bei atšilimo ciklai antkapius nudažo, sugadina, o kai kuriais atvejais net sulaužo.Priklausomai nuo to, kiek antkapiui metų ir kiek laiko praėjo nuo paskutinio valymo, tai gali būti lengva arba sudėtinga. Jei antkapinis akmuo yra gana geros būklės , geriausia valyti vandeniu ir minkštu šerių šepečiu. Niekada nenaudokite vielinio šepečio, plieninės vatos ar bet kokio šveitimo pado. Šie daiktai pažeis akmenį.

Daugiau informacijos apie tai, kaip valyti ir prižiūrėti kapavietes ir antkapius, rasite https://kpai.lt/