Gyvenimą keičiantys psichologijos triukai kasdieniam gyvenimui

Nuolat tobulėjant kognityvinių mokslų ir psichologijos žinioms, sužinome nuostabios naujos informacijos, kuri ne tik žavi pati savaime, bet ir gali turėti įtakos mūsų sėkmei ir laimei.

Kai kuriuos iš šių naujausių duomenų galima panaudoti savo vidiniam gyvenimui pagerinti, o kiti tyrimai gali pakeisti jūsų bendravimą su kitais žmonėmis. Pateikiame geriausių psichologinių triukų, kuriuos galite išbandyti; pasinaudokite jais ir pamatysite, kaip jie gali pakeisti jūsų gyvenimą!

1. Norėdami gauti daugiau informacijos

Jei kam nors uždavėte klausimą, bet gavote tik dalinį atsakymą, skirkite jam kelias sekundes. Jei tylėsite ir išlaikysite akių kontaktą, kitas asmuo paprastai vėl pradės kalbėti. Ši technika padeda išvengti socialinio nepatogumo ir padeda gauti reikiamą informaciją.

2. Kad iš karto pasijustumėte pasitikintys savimi

Jus gali nustebinti „jėgos pozicijos”, t. y. stovėjimo išskėstomis kojomis ir išskėstomis rankomis taip, kad apimtumėte kuo daugiau erdvės, veiksmingumas. Jei tai darysite vos dvi minutes, užtvindysite savo kūną testosteronu ir iš karto pasijusite labiau pasitikintys savimi.

3. Kaip pasakyti, ar kas nors jus stebi

Svarstote, ar kas nors patrauklus jus stebi, arba nerimaujate, kad kas nors gali būti smalsus dėl to, ką darote?

Paprasčiausiai patikrinkite savo laikrodį ir pažiūrėkite, ką tas asmuo daro. Jei jis iš tikrųjų jus stebi, paprastai automatiškai pažvelgs ir į savo laikrodį.

4. Norint sumažinti agresiją

Jei įtariate, kad šeimos narys ar kolega per vakarienę ar susitikimą ketina jus įskaudinti, sąmoningai pasirinkite vietą tiesiai šalia jo. Jie jausis kur kas mažiau patogiai, jei bus priešiškai nusiteikę, jei būsite taip arti.

Be to, renginys jums praeis daug sklandžiau.

5. Vertinti artumą grupėje

Kai norite sužinoti apie santykius ir sąjungas kolegų grupėje (ar net šeimoje), būkite atidūs, kai visi pradeda kartu juoktis. Į ką žmogus pirmiausia pažvelgia, tas paprastai ir yra tas žmogus, kuriam jis jaučiasi artimiausias. Pastebėję, į ką norisi žiūrėti, kai juokiamasi, taip pat galite daugiau sužinoti apie tai, kas jums iš tikrųjų labiausiai patinka.

6. Kad žmonėms labiau patiktumėte

Įdomu tai, kad prašydami žmonių padaryti jums paslaugą, jie labiau linkę jus pamėgti, nei paprasčiausiai siūlydami jiems padaryti paslaugą. Viena iš teorijų teigia, kad prašydami žmogaus paslaugos parodote, jog juo pasitikite ir jį vertinate, o jis atsakydamas į tai šiltai su jumis bendrauja (nes dėl jūsų pasijuto gerai).

7. Norėdami įtikinti žmones su jumis sutikti

Jei norite būti įtikinamiausi, pabandykite kikenti, kai ko nors ko nors prašote arba bandote įtikinti žmogų svarbiu dalyku. Įrodyta, kad dėl šios pasąmoninės užuominos kiti labiau linkę su jumis sutikti.

8. Norėdami būti įsimintini

Atminties testai rodo, kad geriausiai prisimename pirmuosius ir paskutinius įvykių serijos dalykus. Tuo tarpu tai, kas vyksta viduryje, mūsų atmintyje greitai tampa miglota. Taigi, jei norite, kad jus prisimintų per pokalbį dėl darbo ar konferenciją, paprašykite, kad būtumėte pirmas arba paskutinis.

9. Šypsokitės, kad pagerintumėte savo gyvenimą

Įrodyta, kad šypsena ne tik skatina organizmą išskirti geros nuotaikos chemines medžiagas, bet ir teigiamai veikia beveik viską, ką darote.

Ji didina pasitikėjimą savimi, suteikia daugiau optimizmo, sukelia geras emocijas ir skatina naujų draugysčių užmezgimą.

10. Kad atrodytumėte svarbesnis

Dauguma žmonių kitus, turinčius gerą laikyseną, vertina kaip sėkmingesnius ar galingesnius. Taigi, jei dalyvaujate pokalbyje dėl darbo, rengiate pristatymą ar užmezgate ryšius renginyje, ištiesinkite nugarą ir laikykite aukštai pakeltą galvą.

11. Veidrodinė kūno kalba

Žiūrėdami į kitų žmonių pozas ir jas kopijuodami sukursite tarpusavio pasitikėjimą ir komfortą. Tačiau, jei negalite to daryti subtiliai, tai gali atstumti, todėl atspindėkite tik tam tikrus nedidelius asmens laikysenos aspektus.

12. Kad visi liktų toje pačioje vietoje

Jei kas nors (arba keli žmonės) atsistoja išeiti iš susitikimo ar renginio dar jums nepasibaigus, tiesiog laikykitės savo pozicijos ir likite sėdėti. Pamatysite, kad dauguma kitų reaguodami atsisės atgal.

13. Kad atrodytumėte draugiškas ir pasitikintis savimi

Akių kontakto palaikymas naudingas siekiant užmegzti ryšį, tačiau dauguma žmonių pradeda jaustis nepatogiai, jei sąmoningai bando jį palaikyti šiuo tikslu. Kad tai būtų natūraliau ir kartu gautumėte naudos, pabandykite įvertinti kito asmens akių spalvą. Taip užtikrinsite, kad akių kontaktas bus palaikomas tinkamai, bet nesijausite taip nepatogiai!

14. Sėkmingos derybos

Tyla gali būti didžiulis privalumas, kai su kuo nors deratės ar deritės. Dauguma žmonių jaučiasi labai nepatogiai dėl tylos ir padarys viską, kad pabandytų ją nutraukti, net jei tai reiškia, kad teks smarkiai nusileisti.

15. Prisiminkite vardus

Gali būti sudėtinga atminties bankuose išsaugoti daugybės žmonių vardus, tačiau galite padaryti puikų įspūdį, jei pasistengsite įsiminti vardus po to, kai jie bus pasakyti tik vieną kartą. Pasistenkite pasisveikinti su žmogumi vardu

Daugiau psichologijos patarimų Calmkiwi