Automobilių pirkimo faktai:

Transporto priemonės nuosavybė gali būti laikoma gera investicija. Taip yra todėl, kad įsigydamas automobilį asmuo gali turėti transporto priemonę, kurią gali naudoti bet kokiais tikslais. Be to, transporto priemonės savininkas taip pat gali parduoti automobilį, kada panorėjęs, ir pasinaudoti iš pardavimo gautu pelnu.

Tačiau transporto priemonės pirkimas susijęs su nemaža pinigų suma, todėl pirkėjo biudžetas visada išlieka problema. Dėl šios priežasties automobilių ieškotojai paprastai renkasi automobilio pirkimą arba išperkamąją nuomą, priklausomai nuo to, kokį biudžetą jie gali sau leisti.

Šios dvi galimybės iš tikrųjų yra naudingos, tačiau naujų automobilių ieškotojams vis tiek svarbu išnagrinėti kiekvieno metodo privalumus ir trūkumus prieš nusprendžiant, kuris iš jų būtų tinkamas jų finansinėms sąlygoms. Siekiant padėti kiekvienam automobilio ieškotojui apsispręsti, kuris iš šių metodų jam tinkamiausias, šiame straipsnyje pateikiami kai kurie pagrindiniai automobilių pirkimo faktai, ypač šių dviejų metodų privalumai ir trūkumai.

Automobilių pirkimo privalumai

1. Vienas iš svarbiausių automobilio pirkimo privalumų yra visiška automobilio nuosavybė. Tai paprasčiausiai reiškia, kad pirkėjas automatiškai gaus transporto priemonės nuosavybės teisę po to, kai pateiks tikslią sumą, kurią reikia sumokėti už faktinę automobilio kainą. Pirkėjai, įsigiję transporto priemones už automobilių paskolas, įgytų visišką nuosavybės teisę į transporto priemonę, kai tik būtų išmokėta paskola.

2. Automobilio pirkimas taip pat yra geras pasirinkimas daugumai pirkėjų, ypač tiems, kurie gavo automobilių paskolas automobilio kainai sumokėti. Taip yra todėl, kad su tuo susijusios įmokos yra fiksuotos visą paskolos laikotarpį, o gera tai, kad paskolos turėtojas įgyja nuosavybės teisę į transporto priemonę, kai tik padengia finansinį įsipareigojimą.

3. Dar vienas automobilio pirkimo, o ne lizingo privalumas – nėra ridos apribojimų. Įsigijęs automobilį, pirkėjas gali juo važinėti tiek dažnai, kiek nori, nesirūpindamas jokiais ridos apribojimais.

Ši sąlyga galioja ir pirkėjams, kurie vis dar moka automobilio paskolos įmokas. Nepaisant to, kad paskola dar nėra išmokėta, pirkėjas gali vairuoti automobilį tiek, kiek nori, ir jam nereikia mokėti už viršytą ridą.

Automobilio pirkimo trūkumai

1. Vienas iš automobilio pirkimo trūkumų yra tai, kad reikia iš anksto sumokėti visą transporto priemonės vertę, jei pirkėjas norėtų įsigyti automobilį grynaisiais pinigais. Kadangi automobiliai paprastai kainuoja tūkstančius dolerių, pirkėjas turi pasiruošti tikslią sumą likus keliems mėnesiams iki tikrojo pirkimo proceso.

Pirkėjams, kurie transporto priemonę pirktų naudodamiesi automobilių paskolomis, taip pat reikia ieškoti esamų automobilių finansavimo pasiūlymų, kuriais jie galėtų pasinaudoti, o šis procesas paprastai užima daug laiko. Kai kuriais atvejais dauguma siūlomų paskolų reikalauja, kad paskolos prašytojas pateiktų užstatą arba ieškotų bendro parašo su geru kredito balu, ypač kai prašytojas turi žemesnį kredito balą, o susidoroti su keliamais reikalavimais yra gana sunku.

2. Didesnė įmokų suma, susijusi su automobilio pirkimu naudojantis automobilių paskolomis, taip pat laikoma trūkumu. Palyginti su išperkamąja nuoma, mėnesinės įmokos yra santykinai didesnės, ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl automobilių ieškotojai paprastai renkasi išperkamąją nuomą, užuot pirkę transporto priemonę.

Automobilių lizingo privalumai

1. Automobilio lizingas laikomas geru pasirinkimu tiems, kurie nori turėti automobilį, kad galėtų juo važinėti, nes tai tiesiog panašu į transporto priemonės nuomą. Lizingo gavėjas nemoka už transporto priemonės kainą, o įmokos mokamos tik už naudojimąsi transporto priemone. Atsižvelgiant į tai, su tuo susijusi pinigų suma yra mažesnė, palyginti su automobilio paskolos įmokų mokėjimu.

2. Kitas automobilio lizingo privalumas yra tas, kad lizingo turėtojai gali keisti lizinguojamą transporto priemonę kiekvieną kartą, kai baigiasi lizingo terminas. Tai paprasčiausiai reiškia, kad automobilio lizingas gali leisti asmeniui pakeisti transporto priemonę po kelių mėnesių, taip pat laisvai nuomotis prabangias transporto priemones, kurių jis negali sau leisti įsigyti.

3. Automobilio lizingas taip pat padeda lizingo gavėjui išvengti rūpesčių, susijusių su automobilio technine priežiūra, nes automobilio techninę priežiūrą atlieka lizingo davėjas arba pradinis transporto priemonės savininkas. Dėl to lizingo gavėjas gali sutaupyti papildomą pinigų sumą.

Automobilių lizingo trūkumai

1. Automobilio lizingas neleidžia lizingo gavėjui tapti lizinguojamos transporto priemonės savininku, o tai gali būti laikoma mažiau naudinga ilguoju laikotarpiu, nes pasibaigus lizingo terminui lizingo gavėjas nieko negaus. Transporto priemonė turi būti grąžinta pirminiam savininkui, kai tik baigiasi nuomos terminas, o tai palieka lizingo gavėją be transporto priemonės tuo atveju, jei savininkas atsisako siūlyti naują nuomos sutartį.

2. Be to, kad negaunate visiškos nuosavybės teisės į transporto priemonę, automobilių lizingas taip pat susijęs su ridos apribojimais.