Laistymo nauda augalams

Apsaugo nuo piktžolių, grybelių ir augalų ligų

Tinkamas laistymas naudojant profesionaliai įrengtą drėkinimo sistemą gali padėti nukreipti vandenį į ligų pažeistas vietas. Kelios veiksmingos drėkinimo sistemos padeda nuplauti vandenį per tam tikrų augalų šaknų sistemas. Tai gali padėti sumažinti piktžolių kiekį jūsų kieme ir atimti iš jų vandenį, taip užkertant kelią jų augimui.

Be to, įrengus kokybišką laistymo sistemą galima išvengti augalų ligų ir grybelių jūsų sklype. Laistydami rankomis, galite sulaukti tik tam tikrų stovinčių lašelių, kurie kaupiasi ant lapų.

Kita vertus, dabar laistymo sistemos labai efektyviai tiekia vandenį augalams, nesirūpindamos įvairiais pavojais, kylančiais dėl stovinčio vandens. Lašelinio drėkinimo sistemos padeda visiškai išvengti antžeminio laistymo.

Užtikrinkite vertingų dirvožemio maistinių medžiagų išsaugojimą

Laistydami rankomis, dėl daugelio priežasčių galite pakenkti maistinei dirvožemio vertei. Papildomas vanduo yra visiškas švaistymas, jei perlaistote veją. Šiuo metu matome, kaip vanduo užlieja dirvožemį ir atima visas vertingas maistines medžiagas. Mažiau maistingųjų medžiagų dirvožemyje reiškia tik mažiau žolei ir augalams.

Persotintas vandeniu dirvožemis gali sutankinti visą dirvą prie augalų šaknų. Jis gali tik sutraiškyti arba uždusinti augalų šaknis, o tai sukelia keletą šaknų ligų. Kita vertus, galime pastebėti, kad žinomos vejos drėkinimo sistemos, kurios naudoja pakankamą vandens kiekį, naudodamos reikiamą kiekį ir nepažeisdamos jautrios kiemo dirvožemio ekosistemos.

Nepakankamas kiemo drėkinimas taip pat kenkia, nes sausas dirvožemis dažniau eroduoja. Jei dirvožemis ilgai sausas, viršutinis dirvožemio sluoksnis gali tapti dulkėtos konsistencijos, o tai gali išpurenti maistingąsias medžiagas. Jei dirvožemyje palaikysite gerą drėgmės lygį, tai gali padėti jį išdžiovinti ir eroduoti.

 Optimizuokite laistymo grafiką

Geriausias laikas laistyti veją yra rytinėmis valandomis, kai nėra saulės ir nėra tikimybės, kad vanduo greitai išgaruos. Tai reiškia tik tai, kad jums reikės mažesnio vandens kiekio, palyginti su laistymu po pietų.

Be to, laistymo sistemai nereikės patirti streso konkuruojant su saulės garinimo galia. Taigi ji padeda sumažinti vandens švaistymą ir netgi sumažina sąskaitas už vandenį. Kad jūsų turtas būtų sveikas, galite įsirengti programuojamus purkštuvus, kurie padės jums rytais atsipalaiduoti lovoje.

Kodėl veją būtina laistyti naudojant profesionalią laistymo sistemą?
Vejos drėkinimo sistema yra ekonomiška ir patogi, o kiemai išlieka sveiki ir gyvybingi. Efektyvios drėkinimo sistemos sukūrimas yra geriausias būdas laistyti veją. Ji taupo ir jūsų pinigus, ir laiką. Nereikia ilgai laukti, kad pradėtumėte gauti naudos savo vejai. Laistymui įrengta laistymo sistema padės vejos žolei, medžiams ir augalams gauti vandens ištisus metus. Daugiau informacijos apie skirtingus laistymo sistemos būdus rasite čia.

Kaip laistyti sveiką veją?

Norėdami pasiekti geriausių rezultatų, turite laistyti retai. Laistyti veją kas savaitę tuo pačiu vandens kiekiu nėra gera idėja. Laistydami veją kartą per savaitę per giliai, vanduo pateks į šaknų sistemą, kurią reikia, kad vanduo pasiektų. Galite taikyti dažną laistymą. Tačiau visada pravartu patikrinti, kiek vandens duodate savo vejai. Iš viso jis neturėtų viršyti vieno colio per savaitę.

Apibendrinant galima teigti, kad laistant veją šiuolaikinėmis laistymo sistemomis galima įžvelgti keletą privalumų – tai padeda išlaikyti žolę sveiką, šaknys tampa pakankamai stiprios, kad galėtų kovoti su ligomis, todėl žolė išlieka sodriai žalia. Taigi, norint laistyti augalus, būtina įsirengti profesionalią laistymo sistemą.

Pirmiau išvardyti keli svarbiausi privalumai, dėl kurių turite pakankamai priežasčių įsirengti konkurencingą drėkinimo sistemą, kad laistymas būtų efektyvus pagal jūsų vejos reikalavimus.