Priežastys, kodėl verta atnaujinti priekinius žibintus

Geresni žibintai reiškia kur kas daugiau nei tik aštrią, gerai atrodančią transporto priemonę. Štai kelios priežastys, dėl kurių žmonės atnaujina savo automobilio priekinius žibintus:

  • originaliuose automobilio žibintuose buvo nestandartinės gamyklinės lemputės, kurios nebuvo labai ryškios.
  • dėl blogų amortizatorių ir per dažno važinėjimo bekele šviesos spinduliai tapo nelygūs ir drebantys
  • naujesnės lemputės yra už prieinamą kainą ir ilgai tarnauja, todėl užtikrina aukščiausią vertę
  • H7 LED ir HID lemputės yra geresnės nei halogeninės, todėl naktį lengviau matyti kitus automobilius ir kelią
  • Nauji žibintai mažiau vargina akis, nes aiškūs ir ryškūs spinduliai pasižymi tolygiais spinduliais, dėl kurių žmogaus akis ne taip sunkiai įžiūri kelią ir kitas transporto priemones
  • Pakeisti priekinius žibintus yra palyginti paprastas darbas, kurį galima atlikti patiems, t. y. nereikia būti „automobilių specialistu”.
  • Su naujais žibintais bet kuris automobilis atrodys geriau, nesvarbu, kiek jis senas.
  • Šviesos diodai nesunaudoja beveik tiek elektros energijos, kiek halogenai, todėl veikia daug žemesnėje temperatūroje. Šie naujesni žibintai taip pat tarnauja daug ilgiau nei halogeniniai ir skleidžia gražų, ryškų, pastovų šviesos pluoštą, kuris yra platesnis ir labiau apšviečiantis nei kitų rūšių priekiniai žibintai.

Kada geriausia keisti plemputes?

Keisti lemputes tik tada, kai jos perdega, yra tarsi laukti, kol ištiks širdies priepuolis, ir tik tada kreiptis į gydytoją. Tai nėra gera idėja. Perdegę žibintai yra labai pavojingi ir dažnai tampa rimtų nelaimingų atsitikimų priežastimi. Nepamirškite, kad policija nuolat baudžia vairuotojus, kurie tiesiog pamiršo įjungti priekinius žibintus – jei važiuosite su neveikiančiais žibintais, gausite didelę baudą.

Kada geriausia pakeisti priekinius žibintus?

Visada paprašykite mechaniko patikrinti priekinius žibintus, kai atliekate automobilio techninę priežiūrą. Tai vienas iš būdų, kaip neatsilikti nuo situacijos. Be to, jei kada nors pastebėsite pritemdytas ar „šmėkščiojančias” šviesas, kuo skubiau įsigykite naujus žibintus. Nevairuokite automobilio tamsoje, jei įtariate, kad jūsų priekiniai žibintai yra blogos būklės.

Visada keiskite lemputes poromis, kad spindulių kryptis ir stiprumas būtų vienodi. Neišlaidaukite, kai ant kortos pastatytas jūsų saugumas! Jei kiekvienoje pusėje turite atskirus tolimųjų ir artimųjų šviesų žibintus, sugedus vienam iš jų, pakeiskite visus keturis.

Priekiniai žibintai yra esminis jūsų automobilio saugos įrangos komponentas, toks pat svarbus jūsų sveikatai kaip ir oro pagalvės, stabdžiai ir visos kitos galimai gyvybę gelbstinčios funkcijos, kuriomis pasikliaujate kiekvieną kartą sėsdami prie vairo ir važiuodami.