Muselinės meškerės sukurtos taip, kad atitiktų tam tikrus reikalavimus, priklausomai nuo žvejybos tipo, todėl labai svarbu iš pat pradžių įsitikinti, kad perkate tinkamą įrangą. Jei ketinate gaudyti monstrus, kurie gali slėptis didelio ežero ar vandens telkinio gelmėse, neverta gaišti laiko, pastangų ir pinigų, jei ketinate įsigyti mažo srauto meškerę. Tai gali atrodyti savaime suprantamas teiginys, tačiau įsigyti tinkamą įrangą nėra taip paprasta, kaip galima tikėtis. Viskas priklauso nuo ilgio, stiprumo ir lankstumo, taip pat nuo to, kaip šios savybės susilieja tarpusavyje, kad gautumėte tinkamą įrankį.
Muselinės žūklės meškerė turi atlikti kelis darbus. Pirmiausia ji turi užmesti meškerę, o tam reikia jėgos ir spyruoklės, kad ji galėtų veikti kaip katapulta ir prireikus išmesti meškerę dideliu atstumu – arba labai tiksliai ir švelniai, kai to reikia. Antra, jis turi užmesti meškerę, o tam reikia jautrumo, kad galėtumėte pajusti, kaip meškerė ištraukiama, ir žinoti, kada žuvis paima muselę. Trečia, jis turi kovoti su žuvimi, todėl reikia gebėti amortizuoti pavadėlį ir sugerti smūgius, kai žuvis bėga ir šokinėja. Galiausiai jis turi būti transportabilus, o tai reiškia, kad jį turi būti galima pagaminti iš dalių, kurios, jas surinkus, veikia kaip visuma.
Vienoje meškerėje atitikti šiuos reikalavimus yra labai sunku, todėl gaminamos meškerės, kuriose labiau pabrėžiama viena konkreti savybė, dažnai kitų sąskaita. Puikiomis užmetimo savybėmis pasižyminti meškerė paprastai būna standesnė ir mažiau atlaidi kovojant su žuvimi, todėl ją reikia naudoti su sunkesniu pavadėliu, kurį žuvis gali lengviau pastebėti. Labai lanksčia meškere galima užmesti lėtai ir tiksliai, ji sugers energingą mažos kovojančios žuvies veiklą, tačiau neužmes toli meškerės ir nesugebės suvaldyti didelės žuvies. Kelioninė meškerė, kurią galima išskaidyti į penkias ar daugiau dalių, kad tilptų į lagaminą, turės paaukoti lankstumo ar jautrumo savybes. Dažnai svarbiausia yra kompromisas.
Pirmoji taisyklė – kuo mažesnę žuvį medžiojate, tuo mažesnę meškerę turėtumėte naudoti. Nedideliam upeliui ar upeliūkščiui reikės nedidelės, vos keturių ar penkių pėdų ilgio meškerės, o didelėms lašišoms iš didžiulių upių gali prireikti net šešiolikos ar septyniolikos pėdų ilgio meškerių. Tai akivaizdūs kraštutinumai; tarp jų esanti žvejyba gali būti paini. Viena meškerė gali būti ideali vienomis aplinkybėmis, bet netinkama kitomis, kai to paties ilgio meškerė gali būti tobula. Taigi turi būti daug daugiau dalykų nei tik ilgis.
Vadovaudamasis šia taisykle, vidutinis upėtakių žvejys, žvejojantis įžuvintame telkinyje ar ežere, turėtų ieškoti maždaug devynių pėdų ir šešių colių arba dešimties pėdų ilgio meškerės. Tokiame telkinyje paprastai žvejojama ilgesne – vienuolikos pėdų ir šešių colių – meškere. Taigi, toje pačioje vietoje gali prireikti skirtingų meškerių, kurių kokybė gali skirtis priklausomai nuo to, kaip norite gaudyti žuvis. Ilgis yra tik dalis istorijos. Turime rasti būdą, kaip nustatyti ir meškerės galią, kuri padės mums geriau suprasti, kaip geriausiai ją panaudoti.
Pagal zvejokpigiau.lt/