Pukinės striukės skirtumai

Žieminėse striukėse yra dviejų pagrindinių izoliacijos tipų: pūkinė ir sintetinė.

Kiekvienas izoliacijos tipas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl geriausia atlikti tyrimą ir įsitikinti, kad perkate tinkamą žieminę striukę pagal savo poreikius.

Pūkas: skirtas šaltam ir sausam klimatui


Pūkas yra lengviausia ir labiausiai suspaudžiama rinkoje esanti izoliacija, todėl jei jums svarbu svoris ir dydis, tai turėtų būti jūsų pirmasis pasirinkimas. Tačiau svarbu prisiminti, kad pūkas nėra idealus drėgnomis sąlygomis. Jei žiemą praleidžiate sausame, šaltame klimate, pūkinė striukė veiks visu pajėgumu ir apsaugos jus nuo gamtos stichijų.

Kai pūkai sudrėksta, plunksnos sulimpa ir praranda savo izoliacines savybes bei palėpę. Daugeliu atvejų kailį reikia tinkamai išdžiovinti džiovykloje, kad jis atgautų savo pirminį palėpę.

Sintetinė izoliacija – skirta šaltam ir drėgnam klimatui

Yra daugybė išbandytų sintetinių izoliacijų. Viena iš jų – „PrimaLoft”, kurią „The North Face” . Nors sintetinė izoliacija gali būti sunkesnė už pūkinę, ji yra tokia pat šilta, daug pigesnė ir veiksmingai atspari drėgmei.

Atsparumas

Kad žieminė striukė gerai veiktų bet kokiomis sąlygomis, jos išorinis apvalkalas turi būti atsparus atmosferos poveikiui, neperšlampamas arba apdorotas DWR danga. Žieminės striukės išorinis apvalkalas yra pirmoji jūsų apsaugos nuo gamtos stichijų linija, todėl įsitikinkite, kad jis tinka regionui, kuriame gyvenate.

Striukės su GORE-TEX membrana bus puikios drėgnoje aplinkoje, kur jos gali puikiai išnaudoti savo vandeniui atsparias savybes. Jei žiemos būna drėgnesnės ir lietingesnės, o temperatūra švelnesnė, pavyzdžiui, Vakarų pakrantėje, žieminė striukė su GORE-TEX išoriniu apvalkalu yra būtina.

Žieminės vyriškos striukės su patvaria vandeniui atsparia (DWR) danga bus atsparios oro sąlygoms, tačiau nebus tokios geros kaip pagamintos iš GORE-TEX. Jei gyvenate vietovėje, kurioje žiemos šaltos, snieguotos, ir nedažnai susiduriate su šlapdriba ar lietumi, daugiau nei pakanka palto su vandeniui atsparia danga.

Šiluma ir šaltis

Didelė dalis mūsų kūno šilumos išeina per galvą, todėl beveik visos žieminės striukės turi gobtuvą. Geriausia rinktis striukę su reguliuojamu gobtuvu. Gobtuvas su ąselėmis leis jums užsitempti jį aplink galvą, kad jis liktų savo vietoje net ir pučiant stipriam vėjui. Daugelis techninių žieminių striukių bus su gobtuvu, tačiau jei striukę sluoksniuosite ant sluoksnio, kuris jau turi savo gobtuvą, nuimamas gobtuvas lengvai padės atsikratyti bet kokio perteklinio svorio.

Kišenės

Kišenės yra esminė mūsų žieminės striukės dalis. Saugios ir praktiškos kišenės leidžia paltui būti funkcionaliam ir organizuotam.

Ieškokite striukės su vidine kišene, suderinama su garso kabeliu, kad galėtumėte judėti klausydamiesi naujausių hitų. Šioje kišenėje taip pat galima laikyti svarbias korteles, jei jūsų piniginė per didelė, kad neatsiliktų nuo jūsų slidinėjimo trasose.

Ieškantiems techninės žieminės striukės, skirtos alpinizmui ar bekelei, patikrinkite kišenių vietą ir jų gylį. Lengvai pasiekiamos ir pakankamai didelės kišenės gali būti labai svarbios.